Panasonic ELLATV100M
Ind Power Choke Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 3.3A Embossed Carrier T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Panasonic ELLATV100M.
IHS
Datasheet4 pages13 years ago
Newark
Electro Sonic
Panasonic SCT
DigiKey
CAD Models
Download Panasonic ELLATV100M symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-01-16
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 6 months ago)
LTB Date2019-09-25
LTD Date2020-03-31
Manufacturer Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 6 months ago)
Related Parts
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 3.8A 22.2mOhm DCR Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 3.9A 0.0252Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 3.3A 0.026Ohm DCR T/R Automotive AEC-Q200
Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Carbonyl Powder 3.5A T/R
Inductor Power Shielded/Molded Wirewound 10uH 20% 100KHz Powdered Iron 4A 0.0785Ohm DCR T/R
Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 17Q-Factor Ferrite 4A T/R
Descriptions
Descriptions of Panasonic ELLATV100M provided by its distributors.
General Purpose Inductor, 10uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3939
V Series 10 uH ±20 % 3.3 A 23 mOhm Surface Mount Shielded Wirewound Inductor
FIXED IND 10UH 3.3A 23 MOHM SMD