Panasonic EEH-ZA1K330V
ZA Series 80V 33 uF Ø10 x 10.2 mm Polymer Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitor
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Panasonic EEH-ZA1K330V.
Future Electronics
Datasheet2 pages9 years ago
Inventory History
3 month trend:
Restocked
CAD Models
Download Panasonic EEH-ZA1K330V symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
Descriptions
Descriptions of Panasonic EEH-ZA1K330V provided by its distributors.
CAP ALUM POLY 33UF 20% 80V SMD / 33 µF 80 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 36mOhm 10000 Hrs @ 105°C