Panasonic EEH-ZA1J820V
Cap Aluminum Polymer 82uF 63V 20% Cylindrical 30m Ohm 1800mA 10000 hr 105°C Emboss T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Panasonic EEH-ZA1J820V.
Electro Sonic
Datasheet3 pages6 years ago
Inventory History
3 month trend:
-27.89%
Descriptions
Descriptions of Panasonic EEH-ZA1J820V provided by its distributors.
Avnet Japan
ZA Anti-Vibration Radial Can - SMD aluminum capacitor 0.394Dia 10.00mm ±20% 82muF 63V
CAP ALUM HYBRID 82UF 20% 63V SMD