Panasonic EEH-ZA1J560V
ZA Series 63V 56 uF Ø10 x 10.2 mm Polymer Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitor
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Panasonic EEH-ZA1J560V.
JRH Electronics
Datasheet2 pages9 years ago
Inventory History
3 month trend:
-32.12%
CAD Models
Download Panasonic EEH-ZA1J560V symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
Download
Descriptions
Descriptions of Panasonic EEH-ZA1J560V provided by its distributors.
Cap Aluminum Polymer Hybrid 56uF 63VDC 20%( 10 X 10.5mm) SMD 0.03 Ohm 1.8A 10000h 105C T/R Automotive AEC-Q200
56¦ÌF 63V ¡À20% 30m¦¸ 10000h@ 105¡ãC 1.8A@ 100 kHz,270mA@ 100Hz SMD 10.3mm*10.3mm*10.5mm
CAP ALUM HYBRID 56UF 20% 63V SMD