Panasonic EEH-ZA1H101V
ZA Series 50 V 100 uF 105° 10 kHrs Polymer Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitor
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Panasonic EEH-ZA1H101V.
ODG (Origin Data Global)
Datasheet2 pages9 years ago
Master Electronics
Newark
Inventory History
3 month trend:
-30.34%
CAD Models
Download Panasonic EEH-ZA1H101V symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
SnapEDA
SymbolFootprint
3DDownload
Descriptions
Descriptions of Panasonic EEH-ZA1H101V provided by its distributors.
Cap Aluminum Polymer Hybrid 100uF 50VDC 20% (10 X 10.2mm) SMD 0.028 Ohm 2000mA 10000h 105C Automotive T/R
Hybrid Al Lytic Cap, Smt Za Series, 105C Rohs Compliant: Yes
CAP ALUM POLY 100UF 20% 50V SMD