Panasonic 63SXV82M
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 82uF, Surface Mount,...
Production
Price and Stock
Inventory History
3 month trend:
Restocked
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2025-08-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Descriptions
Descriptions of Panasonic 63SXV82M provided by its distributors.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 82uF, Surface Mount, 3333
CAP ALUM POLY 82UF 20% 63V SMD
82UF 63V ESR=25