Orion OA254EC-UR-1TB
Ac Fan, Ball, 254Mm, 1700Rpm, 115V/230V Rohs Compliant: Yes |Orion Fans OA254EC-UR-1TB
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Orion OA254EC-UR-1TB.
IHS
Datasheet1 page8 years ago
Inventory History
3 month trend:
+175%
Supply Chain
Country of OriginTAIWAN
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8414.59.6590
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Orion OA254EC-UR-1TB provided by its distributors.
Orion Fans OA254EC-UR-1TB EC Fan, 95-264V, Universal Voltage, 254x89mm, OA254EC Series
254 mm x 254 mm x 89 mm Tube Axial Fan 115/230 VAC Ball Bearing 500CFM 56dBA Terminals