onsemi NDD60N745U1-1G
Power MOSFET 600V 6.8A 745 mOhm Single N-Channel DPAK
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for onsemi NDD60N745U1-1G.
IHS
Datasheet10 pages12 years ago
onsemi
Farnell
Supply Chain
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2012-10-09
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 days ago)
LTB Date2018-06-22
LTD Date2018-12-22
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 2 days ago)
Related Parts
International RectifierIPU60R600C6BKMA1
MOSFET N-CH 600V 7.3A TO-251 / Trans MOSFET N-CH 600V 7.3A 3-Pin(3+Tab) TO-251 Tube
STMicroelectronicsSTU10N60M2
N-channel 600 V, 0.55 Ohm typ., 7.5 A MDmesh M2 Power MOSFET in IPAK package
Tube Through Hole N-Channel Single Mosfet Transistor 8.2A Tc 8.2A 94W Tc 600V
Tube Through Hole N-Channel MOSFET (Metal Oxide) Mosfet Transistor 8.2A Tc 8.2A 94W Tc 600V
VISHAY SIHU7N60E-GE3 Power MOSFET, N Channel, 7 A, 600 V, 0.5 ohm, 10 V, 2 V
STMicroelectronicsSTU11N65M2
N-channel 650 V, 0.6 Ohm typ., 7 A MDmesh M2 Power MOSFET in IPAK package
Descriptions
Descriptions of onsemi NDD60N745U1-1G provided by its distributors.
Power Field-Effect Transistor, 6.8A I(D), 1-Element, N-Channel, Metal-oxide Semiconductor FET
Trans MOSFET N-CH 600V 6.6A 3-Pin(3+Tab) IPAK Tube
NDD60N745 - POWER MOSFET 600V 6.