Omron ZX1-LD300A86 0.5M
Laser displacement sensor, 300 +/- 150 mm, PNP, 0, 5m pigtail connector
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Omron ZX1-LD300A86 0.5M.
Master Electronics
Datasheet7 pages14 years ago
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
Inventory History
3 month trend:
Restocked
Supply Chain
Introduction Date2012-06-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Omron ZX1-LD300A86 0.5M provided by its distributors.
LASER MEASUREMENT SENSOR, 300MM MEASURING RANGE, 24VDC, PNP, 0.5M CONNECTOR
300Mm Pnp 0.5M Connector |Omron Industrial Automation ZX1-LD300A860.5M
CMOS LASER SENSOR, PNP, 300MM, 10-30V;
ZX1LD300A8605M, OMRON INDUSTRIAL PRODUCTS
300MM PNP 0.5M CONNECTOR ZX1LD300A8605M