Omron Z-15GK355-MD 0.5M
Switch Snap Action SPDT 15A 125V
Datasheet
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Omron Z-15GK355-MD 0.5M.
Sager Electronics
Datasheet28 pages10 years ago
Related Parts
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Spring Plunger 15A 250VAC 250VDC 186.42VA 5.3N Screw Mount Wire Lead
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Slim Spring Plunger 15A 250VAC 250VDC 186.42VA 3.43N Screw Mount Wire Lead
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Short Spring Plunger Solder 15A 250VAC 250VDC Screw Mount
Honeywell91MCE18-S1
Snap Acting/Limit Switch, Dpst, Momentary, 0.55A, 120Vdc, Wire Terminal, Sealed Pin Plunger
Honeywell91MCE30-P1
Snap Acting/Limit Switch, Dpst, Momentary, 0.55A, 120Vdc, Wire Terminal, Pin Plunger Actuator,
Honeywell91MCE28-P1
Snap Acting/Limit Switch, DPST, Momentary, 0.55A, 120VDC, Wire Terminal, Roller Plunger Actuator, Panel Mount
Descriptions
Descriptions of Omron Z-15GK355-MD 0.5M provided by its distributors.
Basic Switch |Omron Industrial Automation Z-15GK355-MD 0.5M
Basic / Snap Action Switches
BASIC SWITCH Z15GK355MD05M
Monochrome Camera FOV 10mm