Omron XW5T-S35-1.1-1BL
Feed-through Din Rail Ter. + Screw Con. For Mounting on Ts 35 And Ts 32, X-section 35 MM², ...
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Omron XW5T-S35-1.1-1BL.
Newark
Datasheet22 pages9 years ago
Datasheet16 pages10 years ago
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Inventory History
3 month trend:
-12.72%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.90.40.00
Introduction Date2023-10-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Omron XW5T-S35-1.1-1BL provided by its distributors.
DIN Rail Terminal Blocks TB Screw 35mm 1:1 2tier Blue
TERMINAL BLOCK, DIN RAIL, 2POS, 0AWG
Omron , XW5T, , , , 124 (IEC) A, 150 (UL) A
XW5T-S35-1.1-1BL, OMRON INDUSTRIAL PRODUCTS
TB SCREW 35MM 1:1 1TIER BLUE XW5TS35111BL
Terminal Block, Din Rail, 2Pos, 0Awg; No. Of Positions:2Ways; Wire Size Awg Min:10Awg; Wire Size Awg Max:0Awg; Conductor Area Csa:50Mm2; Wire Connection Method:screw; Rated Current:124A; Rated Voltage:800V; No. Of Levels:1; Product Rohs Compliant: Yes