Omron XW5T-S16-1.1-1
Feed Through Terminal Block, Din Rail, Screw Connection, Csa 16MM2, Grey
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Omron XW5T-S16-1.1-1.
element14 APAC
Datasheet22 pages9 years ago
Newark
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Inventory History
3 month trend:
-8.00%
Descriptions
Descriptions of Omron XW5T-S16-1.1-1 provided by its distributors.
DIN Rail Terminal Blocks TermBlk Screw 16mm 1:1 1tier
Omron , XW5T, , , , 76 (IEC) A, 85 (UL) A
XW5T-S16-1.1-1, OMRON INDUSTRIAL PRODUCTS
Terminal Block, Din Rail, 2Pos, 4Awg; No. Of Positions:2Ways; Wire Size Awg Min:12Awg; Wire Size Awg Max:4Awg; Conductor Area Csa:25Mm2; Wire Connection Method:Screw; Rated Current:76A; Rated Voltage:1Kv; No. Of Levels:1; Product Rohs Compliant: Yes |Omron XW5T-S16-1.1-1