Omron XW5T-S10-1.1-1
Feed-through Din Rail Ter. + Screw Con. For Mounting on Ts 35; X-section 10 MM²; Width 10 M...
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Omron XW5T-S10-1.1-1.
Newark
Datasheet22 pages9 years ago
Datasheet16 pages10 years ago
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Omron XW5T-S10-1.1-1 provided by its distributors.
DIN Rail Terminal Blocks TermBlk Screw 10mm 1:1 1tier
Omron , XW5T, , , , 57 (IEC) A, 65 (UL) A
XW5T-S10-1.1-1, OMRON INDUSTRIAL PRODUCTS
Sen Well NPT Thread Delrin M18
Terminal Block, Din Rail, 2Pos, 6Awg; No. Of Positions:2Ways; Wire Size Awg Min:20Awg; Wire Size Awg Max:6Awg; Conductor Area Csa:16Mm2; Wire Connection Method:Screw; Rated Current:57A; Rated Voltage:1Kv; No. Of Levels:1; Product Rohs Compliant: Yes |Omron XW5T-S10-1.1-1