Omron XW5T-P2.5-1.1-1BL
Feed-through Din Rail Ter. + Push-in Plus Con. For Mounting on Ts 35, X-section 2.5 MM², Co...
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Omron XW5T-P2.5-1.1-1BL.
IHS
Datasheet12 pages10 years ago
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Inventory History
3 month trend:
-4.88%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.90.40.00
Introduction Date2016-06-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Descriptions
Descriptions of Omron XW5T-P2.5-1.1-1BL provided by its distributors.
DIN Rail Terminal Blocks TB PushIn2.5mm 1:1 1tier Blue
Omron DIN , XW5T, , , , 20 (UL) A, 24 (IEC) A
XW5T-P2.5-1.1-1BL, OMRON INDUSTRIAL PRODUCTS
Sen Well NPT Thread Teflon M12
TERM BLK PUSHIN2.5MM 1:1 1TIER B
Terminal Block, Din Rail, 2Pos, 12Awg; No. Of Positions:2Ways; Wire Size Awg Min:26Awg; Wire Size Awg Max:12Awg; Conductor Area Csa:4Mm2; Wire Connection Method:Push In; Rated Current:24A; Rated Voltage:800V; No. Of Levels:1; Productrohs Compliant: Yes |Omron XW5T-P2.5-1.1-1BL