Omron XW5T-P1.5-1.1-1
Feed-through Din Rail Ter. + Push-in Plus Con. For Mounting on Ts 35, X-section 1 MM², Colo...
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Omron XW5T-P1.5-1.1-1.
IHS
Datasheet12 pages10 years ago
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Inventory History
3 month trend:
+15.19%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.90.40.00
Introduction Date2016-06-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Descriptions
Descriptions of Omron XW5T-P1.5-1.1-1 provided by its distributors.
DIN Rail Terminal Blocks TermBlk PushIn 1.5mm, 1:1 1tier
Omron DIN , XW5T, , , , 15 (UL) A, 17.5 (IEC) A
XW5T-P1.5-1.1-1, OMRON INDUSTRIAL PRODUCTS
Teflon Sensor Cap M30 Unshield
Terminal Block, Din Rail, 2Pos, 14Awg; No. Of Positions:2Ways; Wire Size Awg Min:28Awg; Wire Size Awg Max:14Awg; Conductor Area Csa:1.5Mm2; Wire Connection Method:Push In; Rated Current:17.5A; Rated Voltage:500V; No. Of Levels:1; Rohs Compliant: Yes |Omron XW5T-P1.5-1.1-1