Omron A16L-TWM-5-2
Switches - 16mm Pushbutton Switches DPDT MOM RND 5V WHT IP40 LED Illuminated
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Omron A16L-TWM-5-2.
X-ON
Datasheet28 pages8 years ago
Related Parts
Switch, Pushbutton,DPDT, (On) Off,5A 125VAC,24V LED,Rectangular guard,White
Pushbutton Switch, DPDT, Momentary, 3A, 30VDC, Solder Terminal, Panel Mount
Switches - 16mm Pushbutton Switches DPDT MOM RND 12V WHT IP65 LED Illum
Descriptions
Descriptions of Omron A16L-TWM-5-2 provided by its distributors.
Pushbutton; Illuminated; A16 Series; IP40 RND WHT MOM 5V DPDT
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V