Ohmite TUW15J2R0
Res Wirewound 2 Ohm 5% 15W ±400ppm/°C Ceramic AXL
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Ohmite TUW15J2R0.
IHS
Datasheet1 page25 years ago
Electro Sonic
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Country of OriginThailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date1998-09-08
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Ohmite TUW15J2R0 provided by its distributors.
Fixed Resistor, Wire Wound, 15W, 2ohm, 1000V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel