Ohmite TCH35P100RJ
Res 100 Ohm 35W 5% TO220
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Ohmite TCH35P100RJ.
Electro Sonic
Datasheet2 pages9 years ago
Datasheet2 pages6 years ago
DigiKey
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
CAD Models
Download Ohmite TCH35P100RJ symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Descriptions
Descriptions of Ohmite TCH35P100RJ provided by its distributors.
RES 100 OHM 35W 5% TO220