Ohmite LF055474A
Double Layer Capacitor/Ohmite |Ohmite LF055474A
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Ohmite LF055474A.
Descriptions
Descriptions of Ohmite LF055474A provided by its distributors.
CERAMIC COMPOSITION CAPACITORSDOUBLE LAYER CAPACITOR
Electric Double Layer Capacitor, Electric Double Layer, 5.5V, 80% +Tol, 20% -Tol, 470000uF, Through Hole Mount
RF/MICROWAVE CAPACITOR
LF MAXCAP 0.47F 5.5V