Ohmite LF055224A
Double Layer Capacitor/Ohmite |Ohmite LF055224A
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Ohmite LF055224A.
Descriptions
Descriptions of Ohmite LF055224A provided by its distributors.
CERAMIC COMPOSITION CAPACITORSDOUBLE LAYER CAPACITOR
Electric Double Layer Capacitor, Electric Double Layer, 5.5V, 80% +Tol, 20% -Tol, 220000uF, Through Hole Mount
RF/MICROWAVE CAPACITOR
LF MAXCAP 0.22F 5.5V