Ohmite LF055104A
Double Layer Capacitor/Ohmite |Ohmite LF055104A
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Ohmite LF055104A.
IHS
Datasheet14 pages7 years ago
Electro Sonic
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.29.00.40
Introduction Date2019-02-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Descriptions
Descriptions of Ohmite LF055104A provided by its distributors.
CERAMIC COMPOSITION CAPACITORSDOUBLE LAYER CAPACITOR
Electric Double Layer Capacitor, Electric Double Layer, 5.5V, 80% +Tol, 20% -Tol, 100000uF, Through Hole Mount
RF/MICROWAVE CAPACITOR
LF MAXCAP 0.1F 5.5V