Knowles 1812B223K102NT
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 1000V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.022uF, Surface Mount, 1812
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Knowles 1812B223K102NT.
IHS
Datasheet4 pages0 years ago
RFMW
Component Distributors Inc.
Inventory History
3 month trend:
Restocked
Supply Chain
Country of OriginMainland China, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2006-04-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Knowles 1812B223K102NT provided by its distributors.
1812 MLCC 0.022uF 1000V 10% X7R SMT
Novacap Capacitor, X7R, 22nF, 1000V, ±10%