Knowles 1812B102M202NT
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 2000V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 0.15 TC, 0.001uF, Surface Mount, 1812
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Knowles 1812B102M202NT.
IHS
Datasheet6 pages12 years ago
Component Distributors Inc.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Knowles 1812B102M202NT provided by its distributors.
1812 MLCC 1000pF 2000V 20% X7R SMT
1812B102M202NT, KNOWLES NOVACAP
1000PF 2KV 20% 1812