NIC Components NPIM41L4R7MTRF
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 1MHz 1.95A 0.145Ohm DCR 1515 T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for NIC Components NPIM41L4R7MTRF.
IHS
Datasheet9 pages8 years ago
Inventory History
3 month trend:
-1.08%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of NIC Components NPIM41L4R7MTRF provided by its distributors.
General Purpose Inductor, 4.7uH, 20%, 1 Element, Metal Composite-Core, SMD, 1616