NIC Components NMC0603NPO821J25TRPF
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.00082uF, Surface Mount, 0603
Production
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
North Star MicroNS-NMC0603NPO821J25TRPFContact
>1wk
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for NIC Components NMC0603NPO821J25TRPF.
IHS
Datasheet5 pages5 years ago
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of NIC Components NMC0603NPO821J25TRPF provided by its distributors.
Capacitor Ceramic 820pF 25VDC C0G 5% SMD 0603 Paper T/R
CAP 820PF 25V C0G 5% SMD 0603 T/R