NIC Components NCB-H0603R221TR200F
NCB-H Series 0603 220 Ohm 2000 mA 0.1 Ohm DCR Surface Mount Ferrite Bead
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for NIC Components NCB-H0603R221TR200F.
IHS
Datasheet5 pages4 years ago
NIC Components
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-01-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Descriptions
Descriptions of NIC Components NCB-H0603R221TR200F provided by its distributors.
Ferrite Beads High Current Chip 220Ohm 25% 100MHz 2A 0.1Ohm DCR 0603 T/R
NIC Components NCB-H0603R221TR200F Toroidal Transformer compact and efficient
Ferrite Bead Case / Package:0603 [1608 Metric]; Impedance:220ohm; DC Current Rating:2A; Product Range:NCB-H Series; DC Resistance Max:100mohm; Impedance Tolerance:± 25%; Product Length:1.6mm; Product Width:0.8mm; Product Height:0.8mmRoHS Compliant: Yes