NIC Components NCA1206X7R104K16TRPF
Capacitor Ceramic Array 0.1uF 16V X7R 10% 1206 SMD 4 Capacitor 125C Paper T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for NIC Components NCA1206X7R104K16TRPF.
IHS
Datasheet5 pages2 years ago
Verical
Jameco
Future Electronics
Inventory History
3 month trend:
+1694%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
CAP ARRAY 0.1UF 16V X7R 0612 / 0.1µF Isolated Capacitor 4 Array 16 V X7R 1206 (3216 Metric)