NIC Components NCA1206X7R103K50TRPF
Cap Ceramic Array 0.01uF 50V X7R 10% 1206 Pad SMD 4 Capacitor 125C T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for NIC Components NCA1206X7R103K50TRPF.
IHS
Datasheet5 pages2 years ago
Future Electronics
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Cap Ceramic Array 0.01uF 25V X7R 10% 0612 SMD 4 Capacitor 125C Paper T/R
Cap Ceramic Array 0.01uF 50V X7R 10% 0612 Pad SMD 4 Capacitor 125C Automotive T/R
Array/Network Capacitor, 16V, X7R, 0.01uF, Surface Mount, CHIP-8