Murata ZRB157R61E225KE11J
MLCC Cap Ceramic 2.2uF 25V X5R 10% Pad Flat With Interposer Board 0402 85C T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Murata ZRB157R61E225KE11J.
Ciiva
Datasheet2 pages6 years ago
Datasheet1 page6 years ago
Datasheet3 pages6 years ago
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
Descriptions
Descriptions of Murata ZRB157R61E225KE11J provided by its distributors.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X5R, 15% TC, 2.2uF, Surface Mount, 1005M/0402
ZRB 0402 X5R 2.2UF 25V 10%