Murata ZRA21MR61E475KE11L
Multilayer Ceramic Capacitor, ZRA Series, 4.7 F, 10%, B, 25 V, 0805 [2012 Metric]
NRND
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Murata ZRA21MR61E475KE11L.
Newark
Datasheet0 pages0 years ago
Ciiva
Supply Chain
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 5 years ago)
Descriptions
Descriptions of Murata ZRA21MR61E475KE11L provided by its distributors.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X5R, 4.7uF, Surface Mount, 2012M/0805
多层陶瓷电容, B, 4.7UF, 25V, 0805;
CAP, MLCC, B, 4.7UF, 25V, 0805; Capacitance: 4.7µF; Voltage Rating: 25V; Ceramic Capacitor Case: 0805 [2012 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 10%; Dielectric Characteristic: B; Product Range: -; Operating Temperature Min: -55°C