Murata ZRA21MR60J186ME11L
Multilayer Ceramic Capacitor, ZRA Series, 18 F, 20%, X5R, 6.3 V ; RoHS Compliant: Yes
NRND
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Murata ZRA21MR60J186ME11L.
Newark
Datasheet0 pages0 years ago
Ciiva
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2017-02-24
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 5 years ago)
LTB Date2019-03-31
LTD Date2020-03-31
Manufacturer Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 5 years ago)
Descriptions
Descriptions of Murata ZRA21MR60J186ME11L provided by its distributors.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, X5R, 18uF, Surface Mount, 2012M/0805
CAP, MLCC, X5R, 18UF, 6.3V
Cap, 18Uf, 6.3V, Mlcc, 0805; Capacitance:18Μf; Voltage Rating:6.3V; Ceramic Capacitor Case:0805 [2012 Metric]; Capacitance Tolerance:± 20%; Dielectric Characteristic:X5R; Product Range:Zra Series; Operating Temperature Min:-55°C; Rohs Compliant: Yes |Murata ZRA21MR60J186ME11L