Murata ZRA21MC81C475ME11L
Multilayer Ceramic Capacitor, ZRA Series, 4.7 F, 20%, X6S, 16 V, 0805 [2012 Metric]
NRND
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Murata ZRA21MC81C475ME11L.
Newark
Datasheet0 pages0 years ago
Ciiva
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2017-02-24
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 5 years ago)
Descriptions
Descriptions of Murata ZRA21MC81C475ME11L provided by its distributors.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, X6S, 4.7uF, Surface Mount, 2012M/0805
多层陶瓷电容, X6S, 4.7UF, 16V, 0805;
CAP, MLCC, X6S, 4.7UF, 16V, 0805; Capacitance: 4.7µF; Voltage Rating: 16V; Ceramic Capacitor Case: 0805 [2012 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 20%; Dielectric Characteristic: X6S; Product Range: -; Operating Temperature Min: -