Murata ZRA21CR61E226ME01L
25V 22uF X5R ±20% SMD, 2.4x1.7mm Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Murata ZRA21CR61E226ME01L.
Farnell
Datasheet4 pages5 years ago
Ciiva
Inventory History
3 month trend:
-1.27%
CAD Models
Download Murata ZRA21CR61E226ME01L symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
EE Concierge
SymbolFootprint
SnapEDA
SymbolFootprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2018-03-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
Descriptions
Descriptions of Murata ZRA21CR61E226ME01L provided by its distributors.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, X5R, 15% TC, 22uF, Surface Mount, 2012M/0805
Chip Capacitance (Mlcc) Nonstandard SMD 22µF ±20% 25V X5R
22¦ÌF ¡À20% X5R 25V 0805 , 2.4mm*1.65mm
CAP CER 22UF 25V X5R NONSTD SMD