Murata XRCGB38M400F1S1JR0
Crystal 38.4MHz ±10ppm (Tol) ±10ppm (Stability) 9pF 60Ohm 4-Pin CSMD T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Murata XRCGB38M400F1S1JR0.
IHS
Datasheet15 pages2 years ago
Ciiva
CAD Models
Download Murata XRCGB38M400F1S1JR0 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
EE Concierge
SymbolFootprint
SnapEDA
SymbolFootprint
Download
Supply Chain
Introduction Date2020-01-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Descriptions
Descriptions of Murata XRCGB38M400F1S1JR0 provided by its distributors.
Parallel - Fundamental Quartz Crystal, 38.4MHz Nom
CRYSTAL 38.4000MHZ 9PF SMD
XRCGB SMD RESONATOR 38.4MHZ