Murata XRCGB38M400F1S1DR0
Crystal 38.4MHz ±10ppm (Tol) ±10ppm (Stability) 12pF 60Ohm 4-Pin CSMD T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Murata XRCGB38M400F1S1DR0.
IHS
Datasheet15 pages2 years ago
Ciiva
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
CAD Models
Download Murata XRCGB38M400F1S1DR0 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
EE Concierge
SymbolFootprint
SnapEDA
SymbolFootprint
3DDownload
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.60.00.60
Introduction Date2020-01-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Descriptions
Descriptions of Murata XRCGB38M400F1S1DR0 provided by its distributors.
Parallel - Fundamental Quartz Crystal, 38.4MHz Nom
CRYSTAL 38.4000MHZ 12PF SMD
XRCGB SMD RESONATOR 38.4MHZ