Murata XRCGB32M000FBH50R0
Crystal 32MHz ±15ppm (Tol) ±10ppm (Stability) 10pF 60Ohm 4-Pin SMD T/R
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Murata XRCGB32M000FBH50R0.
IHS
Datasheet3 pages4 years ago
Future Electronics
Arrow.cn
Ciiva
CAD Models
Download Murata XRCGB32M000FBH50R0 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
SnapEDA
SymbolFootprint
Download
Supply Chain
Country of OriginJapan
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.60.00.60
Introduction Date2018-02-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-03-31
LTD Date2025-03-31
Descriptions
Descriptions of Murata XRCGB32M000FBH50R0 provided by its distributors.
Parallel - Fundamental Quartz Crystal, 32MHz Nom
CAP CHIP TYPE CRYSTAL RESONATOR by LIQUID TIGHT PACKAGE for MHz BAND
Crystal, 32Mhz, 10Pf, Smd, 2Mm X 1.6Mm Rohs Compliant: Yes
XRCGB Series 32MHz 10pF +/-15ppm 4-Pin Crystal
Crystal 32MHz 10pF 4-Pin CSMD T/R
CRYSTAL, 32MHZ, 10PF, SMD, 2MM X 1.6MM; Frequency Nom: 32MHz; Crystal Case: SMD, 2mm x 1.6mm; Frequency Stability + / -: 10ppm; Load Capacitance: 10pF; Frequency Tolerance + / -: 15ppm; Product Range: XRCGB Series; Operating T