Murata XRCGB32M000F1SBBR0
Crystal, Quartz, 32 MHz, SMD, 2mm x 1.6mm x 0.65mm, 20 ppm, 8 pF, 10 ppm, XRCGB
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Murata XRCGB32M000F1SBBR0.
IHS
Datasheet15 pages2 years ago
Inventory History
3 month trend:
-30.33%
CAD Models
Download Murata XRCGB32M000F1SBBR0 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
EE Concierge
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.60.00.60
Introduction Date2021-03-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Descriptions
Descriptions of Murata XRCGB32M000F1SBBR0 provided by its distributors.
Parallel - Fundamental Quartz Crystal, 32MHz Nom
XRCGB Series 32 MHz +/-20ppm Stab +/-10ppm Tol Crystals
2.0X1.6MM 32.0MHZ CRYSTAL UNIT +
Murata , 32MHz, , 4, 8pF, 2.0 x 1.6 x 0.7mm