Murata XRCGB32M000F1S2KR0
Parallel - Fundamental Quartz Crystal, 32MHz Nom
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Murata XRCGB32M000F1S2KR0.
IHS
Datasheet15 pages2 years ago
Inventory History
3 month trend:
-37.42%
CAD Models
Download Murata XRCGB32M000F1S2KR0 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.60.00.60
Introduction Date2023-06-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Descriptions
Descriptions of Murata XRCGB32M000F1S2KR0 provided by its distributors.
9pF ¡À10ppm ¡À10ppm 32MHz 40¦¸ 2mm*1.6mm*700¦Ìm
32.000 MHZ CRYSTAL UNIT
CRYSTAL 32.0MHZ SMD
XRCGB SMD XTL 32MHZ