Murata XRCGB26M000F1S1DR0
Parallel - Fundamental Quartz Crystal, 26MHz Nom
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Murata XRCGB26M000F1S1DR0.
IHS
Datasheet2 pages3 years ago
Inventory History
3 month trend:
-38.29%
CAD Models
Download Murata XRCGB26M000F1S1DR0 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
EE Concierge
Supply Chain
Introduction Date2021-03-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Murata XRCGB26M000F1S1DR0 provided by its distributors.
Crystals 2.0x1.6mm 26.0MHz Crystal Unit +/-10ppm Initial tolerance
Crystal 26MHz 12pF 4-Pin SMD T/R
Murata , 26MHz, , 4, 12pF, 2.0 x 1.6 x 0.7mm
Crystals 26MHz 60ohm 12pF 10ppm
RS APAC
XTAL, 26MHZ, 12PF, SMD, 2MM X 1.6MM;