Murata XRCGB25M000FAN12R0
Active RoHS Compliant SURFACE MOUNT PARALLEL - FUNDAMENTAL Crystal 150μW 80Ohm 8pF 85C
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Murata XRCGB25M000FAN12R0.
IHS
Datasheet3 pages4 years ago
Ciiva
Inventory History
3 month trend:
-0.54%
CAD Models
Download Murata XRCGB25M000FAN12R0 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
EE Concierge
SymbolFootprint
SnapEDA
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.60.00.60
Introduction Date2018-02-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Descriptions
Descriptions of Murata XRCGB25M000FAN12R0 provided by its distributors.
Parallel - Fundamental Quartz Crystal, 25MHz Nom
CAP CHIP TYPE CRYSTAL RESONATOR by LIQUID TIGHT PACKAGE for MHz BAND
CRYSTAL, 25MHZ, SMD, 2MM X 1.6MM;
8pF 25MHz 80¦¸ 150¦ÌW 2mm*1.6mm