Murata XRCGB25M000F3A16R0
Parallel - Fundamental Quartz Crystal, 25MHz Nom
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Murata XRCGB25M000F3A16R0.
IHS
Datasheet3 pages5 years ago
Inventory History
3 month trend:
-10.35%
CAD Models
Download Murata XRCGB25M000F3A16R0 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
SnapEDA
Introduction Date2020-07-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Descriptions
Descriptions of Murata XRCGB25M000F3A16R0 provided by its distributors.
10pF ¡À30ppm ¡À35ppm 25MHz 80¦¸ SMD-2016-4P 2mm*1.6mm*700¦Ìm
Crystal 25MHz 10pF 4-Pin SMD T/R
CRYSTAL, 25MHZ, SMD, 2MM X 1.6MM;
2.0X1.6MM 25.0MHZ CRYSTAL UNIT +