Murata XRCGB24M000FAN00R0
Crystal 24MHz ±25ppm (Tol) ±25ppm (Stability) 6pF 150Ohm 4-Pin SMD T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Murata XRCGB24M000FAN00R0.
IHS
Datasheet3 pages4 years ago
Ciiva
Future Electronics
Inventory History
3 month trend:
-2.13%
CAD Models
Download Murata XRCGB24M000FAN00R0 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
SymbolFootprint
SnapEDA
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.60.00.60
Introduction Date2014-11-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Related Parts
Crystal 24MHz ±30ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 18pF FUND 40Ohm 2-Pin HC-49/US SMD T/R
Crystal 24MHz ±20ppm (Tol) ±30ppm (Stability) 18pF FUND 40Ohm 2-Pin HC-49/US SMD T/R
CTS ComponentsATS240SM-1
Crystal 24MHz ±30ppm (Tol) ±50ppm (Stability) Series FUND 30Ohm 2-Pin HC-49/US SM SMD T/R
Crystal, Microprocessor, 24 MHz, SMD, 7mm x 4.1mm x 2.3mm, 50 ppm, 18 pF, 20 ppm, ABLS7M
3.2x2.5 Glass Seal MHz Quartz Xtal -4pad / Ceramic, +/-30ppm @25C, +/-30ppm (-20 to 70C), 12pF
Crystal 24MHz ±30ppm (Tol) ±30ppm (Stability) 12pF FUND 60Ohm 4-Pin CSMD T/R
Descriptions
Descriptions of Murata XRCGB24M000FAN00R0 provided by its distributors.
XR Series 24 MHz ±25 ppm Resin Sealing Surface Mount Crystal Unit