Murata XRCGB24M000F1SBDR0
Parallel - Fundamental Quartz Crystal, 24MHz Nom
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Murata XRCGB24M000F1SBDR0.
IHS
Datasheet2 pages3 years ago
Inventory History
3 month trend:
-1.88%
CAD Models
Download Murata XRCGB24M000F1SBDR0 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
EE Concierge
SymbolFootprint
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.60.00.60
Introduction Date2021-03-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Descriptions
Descriptions of Murata XRCGB24M000F1SBDR0 provided by its distributors.
Crystal 24MHz 12pF 4-Pin SMD T/R
2.0X1.6MM 24.0MHZ CRYSTAL UNIT +
Murata , 24MHz, , 4, 12pF, 2.0 x 1.6 x 0.7mm
XTAL, 24MHZ, 12PF, SMD, 2MM X 1.6MM;