Murata XRCGB24M000F1H17R0
Crystal 24MHz ±10ppm (Tol) ±35ppm (Stability) 6pF 80Ohm 4-Pin SMD T/R
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Murata XRCGB24M000F1H17R0.
IHS
Datasheet2 pages4 years ago
Ciiva
Inventory History
3 month trend:
-5.98%
CAD Models
Download Murata XRCGB24M000F1H17R0 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginJapan
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.60.00.60
Introduction Date2018-04-23
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-03-31
LTD Date2025-03-31
Descriptions
Descriptions of Murata XRCGB24M000F1H17R0 provided by its distributors.
Parallel - Fundamental Quartz Crystal, 24MHz Nom
6pF ¡À10ppm ¡À35ppm 24MHz 80¦¸ 150¦ÌW SMD-2016-4P 2mm*1.6mm*700¦Ìm
Crystal 24MHz 6pF Surface Mount 4-Pin T/R