Murata PLT10HN101150P0B
Ind Common Mode Choke 100 Ohm 15A 2.3m Ohm Wirewound 4-Pin Bulk
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Murata PLT10HN101150P0B.
IHS
Datasheet3 pages3 years ago
Ciiva
Inventory History
3 month trend:
+88.92%
CAD Models
Download Murata PLT10HN101150P0B symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
EE Concierge
SymbolFootprint
Ultra Librarian
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2019-04-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Murata PLT10HN101150P0B provided by its distributors.
Avnet Japan
Common Mode Chokes Dual 2uH 100Ohm 10MHz 15A 0.0023Ohm DCR Thru-Hole Bag
Common Mode Chokes / Filters 300VDC 2.3mOhm 15A SMD
Choke, Common Mode, 2 uH, 15 A
300V 15A 2 2¦ÌH(Min) 100¦¸@ 10MHz 2.3m¦¸ , 12.9mm*6.6mm*9.3mm
Data Line Filter, 2 Function(s), 300V, 15A, 4 Pin(s)
Common Mode Choke Smd 2.0Uh 15A; Inductance:2Μh; Rated Current:15A; Product Range:Plt10Hn Series; Svhc:No Svhc (15-Jan-2019) Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. PLT10HN101150P0B