Murata NFMJMPL226D0E5D
Large Current 3 Terminals Low ESL Chip Multilayer Ceramic Capacitor
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Murata NFMJMPL226D0E5D.
Inventory History
3 month trend:
-46.21%
CAD Models
Download Murata NFMJMPL226D0E5D symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Descriptions
Descriptions of Murata NFMJMPL226D0E5D provided by its distributors.
2.5V 2A -55¡ãC 105¡ãC 30m¦¸ 22¦ÌF 0504 1.2mm*900¦Ìm
Data Line Filter, 1 Function(s), 2.5V, 2A, 3 Pin(s)
CAP FEEDTHRU 22UF 20% 2.5V 0504
CAP MLCC 3 TERM 22UF 2.5V 05035