Murata NCP15WL154J03RC
Thermistor NTC 150000Ohm 5% 2-Pin 0402 Paper T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Murata NCP15WL154J03RC.
IHS
Datasheet3 pages3 years ago
TME
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
CAD Models
Download Murata NCP15WL154J03RC symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
Supply Chain
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 6 months ago)
Related Parts
Thermistor NTC 150K Ohm 5% 2-Pin 0402 Surface Mount Solder Pad 4582K Paper T/R
Thermistor NTC 150K Ohm 5% 2-Pin 0603 Surface Mount Solder Pad 4582K Paper T/R
PanasonicERTJ1VV154H
Thermistor NTC 150KOhm 3% 2-Pin 0603 Punched Carrier T/R
Descriptions
Descriptions of Murata NCP15WL154J03RC provided by its distributors.
42 15Kohms 5% BConstant 445-4499K, NTC THERMISTOR CHIP TYPE
NTC THERMISTOR 150K OHM 5% 0402
NTC Thermistor, 150000ohm, Surface Mount