Murata LQW15CA83NK00D
General Purpose Inductor, 0.083uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Murata LQW15CA83NK00D.
CAD Models
Download Murata LQW15CA83NK00D symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
Introduction Date2015-06-11
Related Parts
General Purpose Inductor, 0.077uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Ind Chip Wirewound 82nH 10% 150MHz 60Q-Factor Alumina 500mA 0805 T/R
General Purpose Inductor, 0.082uH, 10%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1008
TAIYO YUDENHK160882NK-T
Ind High Frequency Chip Multi-Layer 82nH 10% 100MHz 12Q-Factor Ceramic 300mA 0603 T/R
Inductor RF Wirewound 0.082uH 10% 300MHz 70Q-Factor Air 0.32A 0.0515Ohm DCR T/R
Inductor RF Shielded Multi-Layer 0.082uH 10% 50MHz 15Q-Factor Ferrite 0.3A 0.2Ohm DCR 0805 T/R
Descriptions
Descriptions of Murata LQW15CA83NK00D provided by its distributors.
Ind Chip Wirewound 83nH 10% 0402 Paper T/R
Fixed Inductors 0402 83nH 970mA Tol=+/-10%
FIXED IND 83NH 970MA 0.12OHM SMD
INDUCTOR, 83NH, 1.7GHZ, 0.97A, 0402;