Murata LQW15CA1R0K00D
RF Choke Unshielded Wirewound 1uH 5.2KOhm 10% 10MHz Ferrite 0.18A 2.2Ohm DCR 0402 T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Murata LQW15CA1R0K00D.
Ciiva
Datasheet3 pages5 years ago
Datasheet4 pages5 years ago
Geoflip
Arrow.cn
Future Electronics
Inventory History
3 month trend:
+21.89%
CAD Models
Download Murata LQW15CA1R0K00D symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
EE Concierge
SymbolFootprint
SnapEDA
3DDownload
Ultra Librarian
Download
Introduction Date2015-10-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
Related Parts
Ind General Purpose Chip Wirewound 1uH 10% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 230mA 1210 T/R