Murata GRM21AR72D332KW01D
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 3300pF 200volts X7R 10%
NRND
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Murata GRM21AR72D332KW01D.
Geoflip
Datasheet2 pages5 years ago
Ciiva
CAD Models
Download Murata GRM21AR72D332KW01D symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
EE Concierge
SymbolFootprint
SnapEDA
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 5 years ago)
Related Parts
Cap Ceramic 0.0033uF 250V X7R 10% Pad SMD 0805 OMD-CAP 125C T/R
Cap Ceramic 0.0033uF 250V X7R 10% Pad SMD 0805 125C Automotive